Business Class Magazine № 5 (35) 2011

Олексій Анд

У середині дев’яностих ця подія була справжньою сенсацією. Картина молодого київського художника Олексія Анда з містичною назвою «Фатальність» стала лідером першого аукціону сучасного українського живопису «L1», який відбувався у Національному художньому музеї (м. Київ), та була продана за рекордну на той час суму – 7 тис. дол. Ім’я автора не сходило зі шпальт газет і журналів, а експерти IV–V міжнародних фестивалів зазначили, що Олексій Анд належить до двадцятки найкращих художників України. У минулорічному російському художньому рейтингу автора названо професійним сформованим художником, чиї картини мають попит на сучасному арт­­ринку.

Це визнання не є випадковим, адже навіть дипломну роботу Олексія Анда – монументальне полотно розміром п’ять на два метри – під назвою «Давня Русь» міжнародні експерти на виставці «Сучасне українське образотворче мистецтво» (1991) в Чикаго (США) оцінили у 150 тис. дол. Винахідливі зловмисники в Америці намагалися її привласнити, але, на щастя, у справу вчасно втрутився Інтерпол. На думку академіка, лауреата Шевченківської премії України Миколи Стороженка, який упродовж усіх років навчання Олексія в Академії образотворчого мистецтва та архітектури був для нього духовним наставником, «Давня Русь» стала найкращою дипломною роботою за весь час його викладацької діяльності. Нині картина є частиною колекції Національного резервного банку України.

Окрім створення складної авторської техніки, художник відзначився і тим, що вперше використав поняття «асоціативний символізм» у контексті сучасного живопису. Після численних колективних і персональних виставок, що відбувалися як на території Києво­Печерської лаври, в Українському домі, Національному музеї ім. Т. Г. Шевченка, так і в різних закордонних галереях, роботи Олексія Анда були розпродані за десятки тисяч доларів. Зараз вони є окрасою колекцій таких відомих українських діячів, як Олександр Бондар, Олександр Єдін, Олександр Морозов, Сергій Вакуленко, а також галерей і приватних колекцій у Росії, Європі й Америці

 

 09-1

«Сусанна». 1993. Полотно, олія. 78х78 см

 09-2

«Давня Русь». 1987–1990. Полотно, авторська техніка. 200х512 см

 09-3

«У пошуках взаємозв’язку». 2001. Полотно, олія, інсталяція. 120х120 см

 09-4

«Homo! Sapiens?». 1997. Полотно, олія, інсталяція. 120х120 см

Опубликовано в журнале Business Class Magazine № 5 (35) 2011

 
© 2011 Alexey And | Created by Webmayster.com
signatures
hand